Lokalizační záchranný sbor ČR je neziskovou organizací – zapsaným spolkem, který se stěžejně věnuje dálkovému monitoringu a urgentní lokalizaci osob v nouzi za využití rádiové signalizační sítě v kombinaci s GSM/GPS technologiemi. Pro lokalizaci osob je vždy využívána technologie zvolená na základě konkrétních individuálních potřeb uživatele, s ohledem na jeho aktuální zdravotní stav a psychickou kondici.

Službu v rámci LoZS ČR vykonávají odborně proškolení členové výjezdových záchranných posádek se zkušenostmi z pátracích akcí po pohřešovaných osobách tak, aby byla zajištěna nepřetržitě 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, včetně víkendů a svátků. V našich řadách působí, mimo jiné, profesionální zdravotníci, hasiči a příslušníci Policie ČR. LoZS ČR má k dispozici i vlastní kynologickou skupinu se speciálně vycvičenými psy pro záchranné stopování ( mantrailing ) a plošné pátrání v terénu.

 

Výkon našeho poslání je zaměřen primárně na pacienty s Alzheimerovou chorobou, pacienty se stařeckou demencí, epileptiky, seniory, ale i osoby pohybující se samostatně v rizikovém prostředí. Naše služby může ale využít každý, komu není lhostejný osud jeho samého nebo jeho blízkých, a to jako vynikající způsob minimalizování případných rizik, která neustále obklopují každého z nás.